Co powinno zawierać szkolenie dla kierownika zakupów?

Kierownik zakupów powinien stale się dokształcać, żeby pozostać atrakcyjny dla rynku pracy. Może to robić na własną rękę lub dzięki szkoleniom, które oferuje pracodawca. Kluczem do sukcesu jest jednak to, żeby szkolenie takie zawierało praktyczne oraz przydatne informacje. Tylko bowiem to pozwoli naprawdę nauczyć się czegoś nowego, a nie tylko zdobyć dodatkowy certyfikat. Jakie zagadnienia musi poruszać dobre szkolenie dla kierownika zakupów?

Przede wszystkim szkolenie musi być kompleksowe. Powinno wychodzić od bardzo ogólnych zjawisk, tłumaczyć oraz przypominać, na czym polega praca działu zakupów w przedsiębiorstwie. Dobrze, jeśli zahacza również o bardziej ogólne zjawiska związane z zarządzaniem. Następnie powinno omawiać już te zagadnienia, które dotyczą bezpośrednio pracy w dziale zakupów. Wiele szkoleń odwołuje się do zasad pracy projektowej. Kierownik zakupów powinien zastanowić się, czy rzeczywiście jego dział pracuje projektowo, a nie procesowo. I dobierać szkolenia do swoich realnych potrzeb.

Szkolenie dla kierownika zakupów nie może pomijać wiedzy z zakresu kompetencji miękkich. Szczególnie w tym zakresie powinno być nastawione na ćwiczenie umiejętności w praktyce. Nawet jeśli kierownik zakupów już dawno zetknął się z podobnymi treściami, odświeżenie ich w praktycznej formie zdecydowanie pomoże poradzić sobie z problemami, jakie na bieżąco pojawiają się w jego pracy.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *