Czy opłaca się pracować jako kierownik zakupów?

Istnieje wiele kluczowych stanowisk, bez których funkcjonowanie przedsiębiorstwa w żaden sposób nie byłoby możliwe. Z pewnością jednym z najważniejszych stanowisk, z punktu widzenia sprawnego funkcjonowania firmy jest kierownik zakupów. Jest to osoba odpowiedzialna za wszystkie sprawy związane z pozyskaniem surowców, czy też produktów koniecznych do funkcjonowania firmy. Szeroki zakres obowiązków ma odzwierciedlenie w zarobkach.

Aktualnie kierownik zakupów w zależności od wielkości firmy, zakresu obowiązków oraz doświadczenia może liczyć na zarobki wahające się między 4500 a 15000 tysięcy złotych. Według aktualnych statystyk mediana zarobków kierowników zakupów to 6500 PLN netto. Oznacza to pensję rzędu ponad 9000 PLN brutto. Oczywiście pensja to nie jedyna korzyść związana z piastowaniem stanowiska.

W przypadku większości przedsiębiorstw kierownik zakupów może liczyć na wiele dodatkowych udogodnień. W znaczącej części firm kierownik dostanie służbowy telefon oraz komputer. Możliwe jest również uzyskanie służbowego samochodu. Ponadto można liczyć na zagraniczne wyjazdy na targi oraz konferencje. Oprócz tych benefitów jest szansa na uzyskanie dodatkowych świadczeń w postaci między innymi ubezpieczenia. Reasumując, praca jako kierownik zakupów z pewnością się opłaca.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *