Jak kierownik zakupów może stać się lepszym menadżerem?

Każdy kierownik, który ma motywację do rozwoju, zastanawia się, co może zrobić, żeby stać się lepszym menadżerem. Rozwój kompetencji zarządczych jest pewnym procesem, który trwa. Kierownik bowiem powinien rozwijać się na wielu polach. Dużo uczy się on podczas codziennej pracy, jednak powinien również zadbać o to, aby szkolić się dodatkowo na własną rękę oraz próbować coraz to nowych rzeczy w pracy, które będą polepszać jego relacje z członkami zespołu. Co może zrobić, żeby widocznie wnieść jakąś nową wiedzę i stać się lepszym menadżerem?

Kierownik zakupów powinien świetnie orientować się, jeśli chodzi o wiedzę psychologiczną. Dzięki temu będzie mu dużo łatwiej komunikować się ze wszystkimi członkami zespołu. Będzie znacznie lepiej radził sobie z sytuacjami problematycznymi, łatwiej mu będzie zapobiegać rozwijającym się konfliktom. Szczególnie cenne jest ćwiczenie świadomej komunikacji oraz poprawianie relacji z zespołem. Dobra atmosfera pracy powoduje, że jego członkowie dużo chętniej dzielą się swoimi pomysłami, swobodniej wyrażają swoją opinię oraz dłużej zastanawiają się, zanim zmienią pracę.

Dobry kierownik zakupów powinien również zadbać o to, aby rozwijać swoją wiedzę merytoryczną. Nie powinien obawiać się dzielić nią z innymi. Wręcz przeciwnie: dobrze, jeśli potrafi przekazywać ją innym członkom zespołu. Oprócz niej powinien zaznajomić się z również z przepisami prawnymi. Dzięki temu będzie w stanie lepiej kontrolować treści umów oraz skuteczniej negocjować z podmiotami zewnętrznymi.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *