Jakie cechy powinien mieć kierownik ds. zakupów?

W dużych firmach jeden specjalista ds. zaopatrzenia to zdecydowanie za mało. Duża produkcja wymaga odpowiedniej obsługi w postaci całego działu zakupowego, nad którym powinien czuwać dobry kierownik zakupów. Znalezienie odpowiedniej osoby na to stanowisko może nie być jednak zbyt proste. Jak każde stanowisko kierownicze, także to jest bardzo wymagające. Aby z sukcesem się na nim utrzymać trzeba umieć połączyć umiejętności z kilku dziedzin. Szczególnie dobrze na tego typu pozycjach radzą sobie osoby, które mają określony zestaw cech. Jakie cechy bardzo pomagają w kierowaniu działem zakupów?

Kierownik zakupów powinien być osobą, która z jednej strony jest empatyczna, aby móc efektywnie zarządzać zespołem, ale z drugiej strony musi wykazać się również zdolnościami analitycznymi, które pomogą mu na chłodno kalkulować oraz oceniać stan zakupów w przedsiębiorstwie. Kierownik magazynu nie musi być osobą bardzo ekstrawertyczną, ale zdecydowanie lepiej będzie mu się pracować, jeśli lubi spędzać czas z ludźmi. Poza tabelkami na komputerze musi bowiem również umieć efektywnie porozumieć się z zespołem oraz z przełożonymi.

Do cech, które powinien mieć kierownik magazynu, na pewno trzeba dołączyć również sumienność, pracowitość oraz umiejętność odnalezienia się w pracy pod presją czasu. Osoba, która odpowiada powyższemu opisowi, zdecydowanie ma szansę na to, żeby uzyskać wymarzone stanowisko.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *