Jakie studia wybrać, aby móc pracować jako kierownik zakupów?

Wybór studiów to dla wielu osób bardzo stresująca decyzja. Trudność z dokonaniem wyboru podsycają dodatkowo informacje ze środowiska, jakoby wybór kierunku studiów decydował o całej naszej przyszłości oraz był nieodwołalny. Część osób zaraz po ukończeniu studiów wie mniej więcej, co chciałaby robić, a tym samym łatwej im wybrać kierunek dalszego rozwoju. Jednym z ciekawszych pomysłów może być wizja siebie jako kierownika zakupów.

Jakie studia warto wybrać, jeśli chcemy docelowo pracować na takim stanowisku?

Pierwszym pomysłem, który warto rozważyć, jeśli chcemy pracować w przyszłości jako kierownik zakupów, jest wybranie studiów związanych z finansami. Szczególnie dobrym wyborem może okazać się zarządzanie, które jest kierunkiem dość szeroko rozwojowym. Przez to nawet, jeśli zmienimy zdanie za jakiś czas i będziemy chcieli jednak wykonywać pracę związaną z inną branżą, będziemy w stanie to zrobić.

Drugim pomysłem na kierunek studiów, który ma nas przybliżyć do pracy jako kierownik zakupów, może być logistyka. To studia, które w bardzo szeroki sposób rozwijają wiele zagadnień związanych z transportem towarów, zarządzaniem łańcuchem dostaw, czy negocjowaniem cen dostaw. Są to studia, które uczą również zagadnień związanych z finansowaniem w logistyce, którego postawy musi znać każdy kierownik zakupów.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *