Kierownik zakupów – czy kupowanie to dobra praca?

Kierownik zakupów to niezbędna osoba w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym. Do jego zadań należy przede wszystkim dbanie o to, żeby codzienne funkcjonowanie firmy nie zostało w żaden sposób przerwane ze względu na braki w magazynie. Musi więc on stale monitorować stany magazynowe oraz być w ciągłym kontakcie  z działem finansów, od którego w dużej mierze zależy, jak zostaną rozplanowane zamówienia. Większość osób, które zastanawiają się nad podjęciem takiej pracy, myśli jednak przede wszystkim o tym, czy takie codzienne zajęcie im się spodoba. Czy zatem praca jako kierownik zakupów jest ciekawa?

Praca jako kierownik zakupów zwykle jest pełna wyzwań oraz możliwości. Wymaga działania na czas, umiejętności analitycznych, negocjacyjnych oraz komunikacyjnych. W zależności od wielkości przedsiębiorstwa może być pracą zespołową lub dość niezależnym stanowiskiem, pozwalającym samodzielnie zarządzać działem zakupów w firmie. Trzeba pamiętać jednak o tym, że jest to zajęcie wykonywane głównie przed komputerem, co powoduje, że nie każdy będzie się czuł dobrze, wykonując właśnie taki zawód.

Kierownik zakupów raczej nie kupuje zbyt wiele osobiście. Wszystko odbywa się zdalnie, co pozwala niekiedy pracować w systemie home-office. Praca może dawać satysfakcję, szczególnie osobom lubiącym negocjować, ale potrafi być także bardzo stresująca, dlatego raczej nie spodoba się osobom, które nie lubią pracować pod presją czasu.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *