Kierownik zakupów – czy powinien pomyśleć o coachingu?

Kierownik zakupów ma niekiedy bardzo stresującą, jednak satysfakcjonują pracę. Wiele osób na tych stanowiskach ma już dość duże doświadczenie zawodowe, a co za tym idzie, doświadczają niejednokrotnie momentów wypalenia zawodowego. Zastanawiają się, w jakim kierunku powinni się rozwijać oraz co powinni zrobić, żeby ich praca znów była motywująca oraz ciekawa tak jak na początku. Rozwiązaniem tego problemu może być udanie się do coacha. Co można zyskać, chodząc na takie spotkania?

Coaching nie ma bardzo dobrej opinii w wielu środowiskach. Jednak biznes bardzo go ceni. Spotkania z coachem dają wielu osobom szansę na lepsze poznanie siebie oraz swoich potrzeb. Ułatwiają spojrzenie na siebie z boku. Pomagają również z dystansem spojrzeć na swoją karierę. Trener pozwala sobie odpowiedzieć na pytanie o to, czego na tę chwilę potrzebujemy oraz jak wychodząc od naszych potrzeb dojść do celów. Określenie celów dalszej pracy zawodowej to dla wielu osób szansa na wyjście z kryzysu. Już nawet kilka spotkań z coachem może pomóc na długo zapomnieć o wypaleniu zawodowym.

Żeby skorzystać z usług coacha, niekoniecznie trzeba odczuwać głęboki kryzys, czy mieć poczucie bycia w dołku zawodowym, chociaż to właśnie takie sytuacje najbardziej motywują wiele osób do skorzystania z usług trenera. Spotkanie z coachem może być również doskonałym rozwiązaniem dla kierownika zakupów, który dopiero co objął nowe stanowisko. Trener pomoże mu się odnaleźć na nowym miejscu oraz ustalić dalsze cele.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *