Kierownik zakupów – czy warto pomyśleć o studiach podyplomowych?

Kierownik zakupów to zwykle ktoś, kto już od dawna jest obecny na rynku pracy. Stanowiska kierownicze są bowiem bardzo wymagające, a co za tym idzie, kandydaci na nie muszą wykazać się odpowiednio dużym doświadczeniem oraz umiejętnościami. Czasem na dane stanowisko kandyduje wiele osób, a co za tym idzie, dużo trudniej jest się na nie dostać. Warto więc zadbać o to, aby w naszym CV znalazły się dodatkowe atuty naszej kandydatury, wyróżniające nas spośród innych. Jednym z takich atutów są niewątpliwie studia podyplomowe. Kiedy i czy w ogóle warto je ukończyć?

Studia podyplomowe wybiera wiele osób, które w przyszłości chcą pracować jako kierownik zakupów. Niektórzy decydują się na nie od razu po ukończeniu studiów magisterskich. W ten sposób chcą uzyskać kompetencje, które pozwolą im znacznie zwiększyć swoje szanse na rynku pracy oraz przyspieszyć drogę do objęcia stanowiska kierowniczego.

Na studiach takich niejednokrotnie można spotkać wiele osób z branży, a tym samym otworzyć sobie drogę do nowych możliwości na rynku pracy. Zdarza się jednak, że ze względu na brak doświadczenia zawodowego, wiele osób ma problem z tym, żeby odnieść zdobywaną wiedzę do praktycznych aspektów. Czasem lepiej więc zdobyć doświadczenie na rynku pracy, a dopiero potem dokształcać się w wybranej dziedzinie.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *