Kierownik zakupów – dlaczego powinien być niezawodny?

Kierownik zakupów to osoba, od której w firmie bardzo wiele zależy. To właśnie on odpowiada za to, żeby wszystko w firmie zawsze było wtedy, kiedy jest potrzebne. Jeśli zawiedzie, możliwe, że na produkcji lub w biurze pracownicy nie będą w stanie wydajnie pracować. Kierownik zakupów na stale powinien śledzić stan wszystkich produktów, za które jest odpowiedzialny. Tylko w ten sposób będzie w stanie zapobiec problemom w firmie związanym z brakiem jakichś materiałów.

Kierownik zakupów zwykle ma pod sobą zespół odpowiedzialny za zaopatrywanie różnorodnych działów firmy. Najczęściej to nie on osobiście dokonuje zamówień. Zwykle robią to jego podwładni. Jego zadaniem jest natomiast nadzór oraz koordynacja tych procesów. Powinien on szczególnie dbać o to, aby nie pojawiły się sytuacje, w których z powodu niedomówień nie dojdzie do zamówienia tego, co niezbędne. Kierownik niejednokrotnie musi też podejmować decyzje, które zakupy można odłożyć na później, a które muszą być wykonane natychmiast, a które można odłożyć w czasie.

Jako kierownik zakupów pracuje zwykle osoba, która już ma duże doświadczenie jako specjalista ds. zakupów. Jest to bowiem bardzo odpowiedzialna funkcja. Czasem opóźnienia w dostawienie jednego niewielkiego elementu mogą przełożyć się na straty finansowe całej firmy.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *