Kierownik zakupów – funkcja odpowiedzialna, ale satysfakcjonująca

Kierownik zakupów ma w swoim codziennym życiu w pracy wiele wyzwań. Najważniejszym jest jednak zarządzanie zespołem złożonym ze specjalistów zaopatrzenia tak, aby działali oni efektywnie, ale też byli zadowoleni z własnej pracy, jej atmosfery oraz możliwości, które ona daje. Jest to więc funkcja odpowiedzialna, ale bardzo satysfakcjonująca. A do tego najczęściej dobrze wynagradzana.

Kierownik zakupów ma często wysoką pozycję w firmie. W zależności od jej wielkości kieruje całym działem zajmującymi się zakupami w przedsiębiorstwie. Mogą to być zakupy, począwszy od kartek do drukarki, a kończąc na bardzo złożonych maszynach, bez których firma nie jest w stanie sprawnie prowadzić produkcji. Kierownikiem zostają zwykle specjaliści zaopatrzenia z większym stażem, którzy w jakiś sposób wyróżniają się na tle swoich kolegów z działu, na przykład ze względu na posiadanie dużo większego doświadczenia.

Kierownik zakupów może jednak nie raz czuć się zestresowany w pracy. W najbardziej ożywionych okresach  produkcyjnych jest zmuszony zostawać w biurze po godzinach, aby mieć pewność, że w firmie nie brakuje żadnego asortymentu. Musi również nadzorować koszty związane z pracą jego działu. Nie powinien nigdy dopuścić do tego, żeby w firmie znalazły się nadmiarowe zakupy, które wygenerują koszty, ale nie zostaną wykorzystane.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *