Kierownik zakupów – jak powinien rekrutować zespół specjalistów?

Kierownik zakupów nie jest w stanie wypełniać swoich obowiązków bez pomocy dobrego działu specjalistów zaopatrzenia. Często nie ma on bezpośredniego wpływu na to, kto zostanie członkiem jego zespołu, gdyż większość firm korzysta z usług zewnętrznych agencji rekrutujących. Coraz częściej jednak kierownik ma możliwość doboru specjalistów, którzy będą pracować w jego zespole. Na co powinien zwracać uwagę, kompletując swój zespół?

Kierownik zakupów powinien zadbać o to, aby jego dział był jak najbardziej zróżnicowany. Musi jednak wziąć pod uwagę budżet, który jest mu przydzielony. Od niego zależy bowiem, jak duży będzie mógł być zespół. Dobrze, jeśli znajdą się w nim zarówno profesjonaliści, jak i osoby, które nie mają tak dużego doświadczenia. W ten sposób będzie w stanie rozdzielić różne rodzaje zadań w bardziej efektywny sposób. Specjaliści będą mogli wykonywać trudniejsze zajęcia, podczas gdy młodsi specjaliści będą mogli przejąć mniej ambitne zadania.

Kierownik zakupów musi zadbać nie tylko o to, aby dobrać osoby o najbardziej zróżnicowanych kompetencjach, ale również o to, aby osoby w zespole były dobrane pod kątem osobowości. Różnorodność w zespole przyczynia się do większej efektywności w rozwiązywaniu pojawiających się problemów. Powoduje starcia, które kierownik zakupów może wykorzystać w celu zmotywowania zespołu do pracy.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *