Kierownik zakupów – jakie błędy popełnia podczas szukania pracy?

Kierownik zakupów, zanim zajmie swoje wymarzone stanowisko musi przejść cały proces szukania pracy. Tradycyjne sposoby szukania zatrudnienia mogą być jednak niewystarczające, aby znaleźć naprawdę satysfakcjonującą pracę.

Jakie błędy najczęściej popełniają osoby poszukujące zatrudnienia jako kierownicy zakupów?

Kierownik zakupów często czeka na to, aż jakaś firma wystawi satysfakcjonujące go ogłoszenie o wakatach, na które będzie mógł odpowiedzieć. W praktyce jednak musi się liczyć z tym, że będzie to trwało jakiś czas, a może się nawet okazać, że pracę przed nim dostanie ktoś inny. To z powodu faktu, że wiele stanowisk kierowniczych obsadzana jest w wyniku rekrutacji wewnętrznej. Przez to wielu potencjalnych kandydatów spoza firmy nie ma nawet szans, żeby zostać zatrudnionymi w nowej firmie.

Kierownik zakupów, który jednak chciałby dostać nową pracę, może spróbować obejść tę sytuację poprzez zostawienie swojego CV w działach rekrutacji wtedy, kiedy aktualnie nie jest prowadzony żaden nabór. Dobrym sposobem jest też kontaktowanie się z rekruterami poprzez przeznaczone do tego portale społecznościowe. Kolejnym wartym wykorzystania pomysłem jest też rozpowszechnienie wśród kolegów, że poszukujemy nowej pracy. Sieć znajomości branżowych może być znacznie skuteczniejszym sposobem szukania zatrudnienia, niż odpowiadanie na ogłoszenia.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *