Kierownik zakupów w nowym zespole – o czym musi pamiętać?

Kierownik zakupów, który dopiero formuje swój zespół, musi pamiętać o bardzo wielu kwestiach. Jego postępowanie na początku, może mieć bowiem duży wpływ na to, jak ostatecznie będzie wyglądać współpraca całego zespołu. Faza formowania jest bowiem momentem, w którym kierownik powinien wkładać wiele pracy w to, żeby zespół odpowiednio się zintegrował, zauważał wspólne cele swojego działania oraz uniknął nadmiaru rodzących się konfliktów.

O czym powinien pamiętać kierownik zakupów, kiedy rozpoczyna współpracę z nowymi ludźmi?

Kierownik zakupów musi przede wszystkim pamiętać o tym, że na początku zespół zasadniczo nie jest zespołem. Jest zaledwie skupiskiem ludzi, którzy w przyszłości mogą stanowić zespół, o ile zostaną odpowiednio pokierowani. W ramach możliwości, kierownik sam powinien dobrać tych ludzi. Dzięki temu jest w stanie znaleźć zróżnicowane osobowości o uzupełniających się kompetencjach. Różnorodność kompetencji ma oczywiście bardzo dużo zalet, ale będzie się również przyczyniać do starć. Starcia te mogą mieć pozytywne skutki, ale rolą kierownika jest nadzorowanie tego, aby nie wyszły poza akceptowalne ramy.

Kierownik zakupów musi w początkowej fazie współpracy zespołu, umieć rozdzielać obowiązki, nadawać ludziom określone role, wskazywać zakres działania oraz motywować w chwilach zwątpienia.

Zaangażowany kierownik na pewno szybciej zyska szacunek zespołu, co przyczyni się do jego rozwijania.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *