Mam cel w życiu

Kierownik ds. zakupów to osoba odpowiadająca  za całościową realizację procesu zakupów w zakresie planowania, dostępności materiałów, optymalizacji stanów magazynowych i inicjowania projektów oszczędnościowo-jakościowych. Jego bezpośrednim przełożonym jest zazwyczaj dyrektor ds. zakupów i logistyki, a średnie miesięczne wynagrodzenie wynosi około 15 tysięcy złotych. Trzeba przyznać, że jest to bardzo lukratywny i ciekawy zawód.

Kierownik oprócz pozyskiwania materiałów bezpośrednich (części i podzespoły, surowce) oraz pośrednich (wyposażenie, urządzenia, narzędzia), zarządza również podległym mu zespołem, tworzy strategię pracy działu i monitoruje jej realizację. Jednym z jego ważnych zadań jest monitorowanie zmian na rynku. Stanowisko to wymaga kilkuletniego doświadczenia w dziale zakupów, biegłej znajomości języka angielskiego, zdolności analitycznych i wysoko rozwiniętych umiejętności negocjacyjnych.

Właśnie takie stanowisko pracy chciałbym kiedyś zająć, kierownik ds. zakupów Starachowice, dlatego teraz intensywnie pracuję nad swoim wykształceniem i doświadczeniem zawodowym. Jednocześnie studiuję logistykę w systemie niestacjonarnym oraz pracuję w firmie zaopatrzeniowej. Wierzę, że kiedyś moje marzenia się ziszczą i zostanę takim kierownikiem!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *