Warunki pracy

Miejscem pracy kierownika ds. zakupów jest przede wszystkim biuro, w którym kierownik kontaktuje się z kontrahentami, zarządza pracą podległych mu osób i dba o regularne uzupełnianie dokumentacji zakupowej. Od czasu do czasu jego praca może wymagać również wyjazdu w teren, na przykład w celu spotkania się z kontrahentami lub dostawcami, kierownik ds. zakupów Tczew.

W zawodzie kierownika ds. zakupów pracują głównie osoby między 28 a 33 rokiem życia. Praca na tym stanowisku jest zajęciem umysłowym, związanym z dużym natężeniem kontaktów z innymi osobami, przez co często mogą występować sytuacje stresogenne. Każde stanowisko kierownicze związane jest z ogromną odpowiedzialnością za pracę swoją i innych osób. Stanowisko kierownika ds. zakupów jest stanowiskiem samodzielnym, pod nadzorem. Co ważne, osoba zatrudniona w tym zawodzie ma możliwość doskonalenia wiedzy oraz kompetencji, a także awansu zawodowego (np. na dyrektora ds. marketingu, menedżera logistyki, dyrektora finansowego, dyrektora zakupów lub dyrektora ds. logistyki).

Kierownik ds. zakupów zatrudnienie może znaleźć w przedsiębiorstwach produkcyjnych z branży chemicznej, kosmetycznej, farmaceutycznej, IT i podobnych oraz w przedsiębiorstwach handlowych, na przykład branży FMCG, w sieciach supermarketów i centrach handlowych.

Wysokość gratyfikacji tego pracownika kształtuje się od 4,500 zł – 15 tys. zł i wyżej. Wśród innych dodatków są, m.in.: samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy, wyjazdy za granicę na konferencje lub targi.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *