Zakres władzy

Praca w dziale zakupów może dać nam wiele różnych korzyści, nie tylko tych związanych z wypełnianymi obowiązkami i benefitami, jakie wiążą się z posadą kierownika, kierownik ds. zakupów Elbląg. Przyjmując propozycję pracy otrzymałem oczywiście samochód służbowy, telefon i tablet, jednak nie uważam tego za korzyści, które wpłynęły na moje postrzeganie zawodu kierownika czy przychylniejsze do niego nastawienie.

Moim zdaniem, największą korzyścią jaka płynie z pracy w zawodzie kierownika jest przede wszystkim władza – władza, jaką ma się nad określoną grupą osób i którą można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Nigdy nie pociągały mnie pieniądze czy jakieś nagrody rzeczowe. Pieniądze to rzecz wymierna, której bardzo szybko może zabraknąć. Owszem ułatwiają życie, jednak nie są podstawą do sądzenia, że osiągnęliśmy w życiu jakiś sukces. Dużo pieniędzy może mieć nawet ktoś, kto nic nie potrafi zrobić, a zwyczajnie mu się poszczęściło.

Zupełnie inny wydźwięk ma władza i zakres obowiązków, jaki wiąże się z zawodem kierownika. Uważam, że możliwość zarządzania pracą innych osób i wydawania im poleceń jest najlepszym miernikiem tego, jak nam się w życiu zawodowym wiedzie. Jeśli udało nam się trafić na stanowisko kierownicze oznacza to, że mamy szansę na coś więcej od życia, aniżeli wypełnianie poleceń wydawanych przez inne osoby.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *