Zostań kierownikiem zakupów

Przed wyborem kierunku studiów zdecydowanie warto poznać nowe stanowiska, o których rzadko kiedy mówi się w liceum. Takim ciekawym stanowiskiem jest chociażby kierownik zakupów. Jego praca polega na organizowaniu całokształtu działań związanych z dokonywaniem zakupów, najczęściej materiałowych. Nadzoruje on grupę ludzi, dba o dobre imię firmy i zawiera umowy z dostawcami. Działa nierzadko również samodzielnie. Takie urozmaicenie obowiązków powoduje, że jest to intrygujący pomysł na swoją karierę zawodową.

Kierownik zakupów nie tylko nadzoruje podległy mu personel. Dokonuje on również wszelkiego rodzaju zakupów, które mają pomóc firmie funkcjonować. Koordynuje dostawy, a także poszukuje nowych dostawców, dzięki którym działalność może się dalej rozwijać. Opiniuje również wykonywanie zleceń eksportowych, jak i planów produkcyjnych.

Wbrew pozorom, powinien on mieć wyższe, najlepiej kierunkowe wykształcenie. Kilkuletnie doświadczenie w sprzedaży będzie ogromnym plusem, podobnie jak znajomość języka angielskiego. Powinien mieć dobrze opanowane umiejętności organizacyjne i te związane z zarządzaniem budżetem. Powinien umieć kierować ludzkim kapitałem i mieć wiedzę o administracji oraz zarządzaniu. Bez takich zdolności, kierownik zakupów wiele nie zrobi i na dłuższą metę będzie bardzo męczył się na takim stanowisku.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *